Klasztor Taktsang Palphug

Położony w Himalajach Bhutan to kameralny kraj położony między Indiami a Chinami. Słynie z oszałamiającego krajobrazu, wyjątkowej kultury i bogatej historii. Głównym zabytkiem Bhutanu jest Klasztor Taktsang Palphug,

znany również jako Tygrysie Gniazdo. Ten klasztor został zbudowany w 1692 roku i stoi na wysokości 3120 metrów na klifie z widokiem na dolinę Paro. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Bhutanie i popularny cel podróży turystów z całego świata.

Klasztor Tiger's Nest,

znany również jako Paro Taktsang, jest wybitnym świętym miejscem buddyjskim w Himalajach i kompleksem świątynnym położonym na zboczu klifu górnej doliny Paro w Bhutanie. Jest to wybitny punkt orientacyjny i symbol Bhutanu. Klasztor wznosi się na skraju stromego klifu, 3120 m (10240 stóp) nad poziomem morza, około 900 m (3000 stóp) nad dnem doliny. Jest to ważne miejsce pielgrzymek buddystów z całego świata i mówi się, że jest tam Guru

Ilekroć spojrzysz na krajobrazy, budynki i kulturę Bhutanu, przypomnisz sobie imponujące dziedzictwo tego kraju i jego wpływ na cały kontynent azjatycki. . Wycieczka rozpoczyna się w Thimphu, stolicy Bhutanu. Stamtąd pojedziemy do Punakha, słynącej z imponującego Tashichhodzong (Twierdzy Wielkiej Drukpy)

Bhutan Klasztor

, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jednego z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Azji. Zwiedzimy tę spektakularną fortecę i poznamy historię i kulturę Bhutanu, a także jego związek z Tybetem. Odwiedzimy również klasztor Taktsang w drodze powrotnej do Thimphu z Punakha. Następnie odwiedzimy Paro, skąd możemy podziwiać niesamowite widoki doliny i zobacz katedrę Paro, jedną z najstarszych świątyń w Bhutanie. Wycieczka zakończy się przystankiem w Bumthang, gdzie będziesz miał czas na zwiedzanie kolorowych wiosek i spacery po polach ryżowych. Ta całodniowa wycieczka po Bhutanie koncentruje się na jego dziedzictwie kulturowym i obejmuje wizyty w Tashichhodzong (Wielka Twierdza Drukpa), klasztorze Taktsang, katedrze Paro i Bumthang.

Warto przeczytać