Eksploracja Palau: Jak dojechać z Warszawy do Palau 

Wprowadzenie do bloga: Jeśli chcesz odkryć cuda Palau, odległego wyspiarskiego kraju w zachodniej części Oceanu Spokojnego, to musisz wiedzieć, jak się tam dostać. Oto Twój kompleksowy przewodnik po podróży z Warszawy do Palau. 

Krok 1 - Leć z Lotniska Chopina w Warszawie (WAW) na międzynarodowe lotnisko Changi (SIN) w Singapurze 
Najbardziej bezpośrednią trasą jest lot z Lotniska Chopina w Warszawie (WAW) na Międzynarodowe Lotnisko Changi (SIN). Lot trwa około 18 godzin bezpośrednio, chociaż może trwać nawet 23 godziny, wliczając w to przerwy i międzylądowania po drodze. Kilka linii lotniczych, które latają na tej trasie to Singapore Airlines, PLL LOT i Turkish Airlines. 

Krok 2 - Pobyt w Singapurze 
Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko Changi w Singapurze, będziesz potrzebował krótkiego postoju przed dalszą podróżą. W zależności od tego, kiedy przylecisz i kiedy odlatuje Twój lot łączony, możesz zwiedzić część miasta pomiędzy lotami. Niektóre popularne atrakcje to Gardens by the Bay i Marina Bay Sands Skypark, skąd można podziwiać wspaniałe widoki na panoramę miasta. 

Krok 3 - Lot z międzynarodowego lotniska Singapur Changi (SIN) na międzynarodowe lotnisko Ngurah Rai (DPS) na Bali 
Z międzynarodowego lotniska Singapur Changi (SIN), weź 3-godzinny lot bez międzylądowania na międzynarodowe lotnisko Ngurah Rai (DPS) na Bali w Indonezji. Ponownie, jest kilka linii lotniczych, które oferują tę trasę, takich jak Cathay Pacific Airways i AirAsia X Berhad. Po wylądowaniu na Bali, czas na kolejną krótką przerwę w podróży, zanim wyruszysz w kolejny etap podróży!  

Indonezja BaliIndonezja Bali

Krok 4 - Przerwa w podróży na Bali Bali oferuje podróżnikom bogactwo widoków i doświadczeń! Od pięknych plaż, takich jak Kuta Beach czy Sanur Beach, po odkrywanie lokalnej kultury w wiosce Ubud czy świątyni Pura Taman Ayun; każdy znajdzie tu coś dla siebie! Upewnij się, że po odkryciu wszystkiego, co Bali ma do zaoferowania, wrócisz z wystarczającą ilością czasu pozostałą do startu Twojego kolejnego lotu! 

Krok 5 - Lot z Międzynarodowego Lotniska Ngurah Rai (DPS) na Międzynarodowe Lotnisko Koror (ROR) w Palau Teraz nadszedł czas na ostatni etap Twojej podróży! Zmierzasz do jednego z najbardziej odosobnionych rajów natury - Palau - do którego możesz dostać się wybierając 2-godzinny lot z Ngurah Rai Intl.(DPS). Loty oferowane są między innymi przez United Airlines i Philippines AirAsia Inc. Po wylądowaniu na lotnisku Koror Intl.(ROR), przygotuj się na niezapomnianą przygodę pełną bujnych dżungli, krystalicznie czystych wód tętniących życiem pod wodą i białych piaszczystych plaż!  
Wnioski: Z jego strzelistymi wapiennymi klifami wyłaniającymi się z krystalicznie czystych wód tętniących życiem pod nimi; jego postrzępione formacje skalne obrzeżone rafami koralowymi; jego brak tłumów; i jego obfite naturalne piękno nad poziomem morza i pod nim - nic dziwnego, że Palau stało się jednym z najlepszych azjatyckich miejsc dla podróżnych szukających doświadczeń poza szlakiem. Niezależnie od tego, czy szukasz relaksujących wakacji na plaży, czy też czegoś bardziej odważnego, jak nurkowanie wśród tętniących życiem raf koralowych lub trekking przez tropikalne lasy deszczowe - Palau ma coś specjalnego, co tylko czeka na Ciebie! To powiedziawszy, dotarcie tam wymaga trochę wysiłku - ale zawsze warto! Podążaj za tym przewodnikiem jak dostać się z Warszawy aż do odległego o ponad 17000 km Koror Intl.(ROR), położonego w stanie Palau! Bon voyage!

Warto przeczytać